


Celem terapii pedagogicznej jest określenie rodzaju i przyczyn niepowodzeń szkolnych dziecka. Brak możliwości postępu i osiągania sukcesów edukacyjnych często wiążą się z tak zwanymi specyficznymi trudnościami w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia), których przyczyną mogą być nieprawidłowości w zakresie funkcji wzrokowych i słuchowych, zaburzenia i opóźnienia rozwoju ruchowego, zaburzenie lateralizacji - stronności ciała oraz zaburzenia rozwoju procesów emocjonalno - motywacyjno - społecznych (poziom samooceny, niechęć do dalszej nauki, zaburzenia w kontaktach interpersonalnych). Terapia pedagogiczna jest systemem zintegrowanych, zaplanowanych i zindywidualizowanych działań, mających na celu zniwelowanie występujących nieprawidłowości.
Zapraszam dzieci w każdej grupie wiekowej (dzieci z przedszkoli, ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i licealną). W terapii prowadzone są ćwiczenia poprawiające sprawność ręki, ćwiczenia usprawniające czytanie i pisanie, warsztaty ortograficzne. Dla każdego dziecka dobierane są indywidualnie diagnoza, plan oraz program postępowania terapeutycznego.
Terapia Pedagogiczna
Terapia osób z niepełnosprawnością powinna być związana nie tylko z kształtowaniem mowy, ale całej osobowości. Ważne jest aby obejmowała ona wszystkie zaburzone funkcje, a szczególnie te, które z mową mają bezpośredni lub pośredni związek, takie jak: odbieranie wrażeń wzrokowych, słuchowych, autoorientacja i orientacja przestrzenna, koordynacja słuchowo- wzrokowo- ruchowa, koordynacja układu oddechowego, fonacyjnego i artykulacyjnego. Poprawa w tym zakresie wpływa na eliminację często występujących u osób niepełnosprawnych napięć, co może mieć korzystny wpływ na wynik rehabilitacji mowy. Istotą terapii logopedycznej osób z niepełnosprawnościami jest szeroko rozumiane wychowanie językowe.
Realizacja zakładanych celów terapeutycznych wymaga poszukiwania skutecznych form i metod oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb pacjenta z uwzględnieniem jego możliwości rozwojowych.
Prowadzona jest terapia osób z:
- Zespołem Downa
- Zaburzeniami ze spektrum Autyzmu
- zespołem Aspergera
- opóźnionym i niezakończonym rozwojem mowy
- Afazją
- niepełnosprawnością intelektualną
- porażeniem mózgowym
Terapia osób z niepełnosprawnością
TERAPIE
Mowa jest niezbędnym elementem w naszym życiu, problemy z mową mogą przysparzać szereg problemów komunikacyjnych w funkcjonowaniu społecznym - w grupie rówieśniczej (przedszkole, szkoła) i rodzinie. Na diagnozę logopedyczną składa się wiele elementów: wywiad, obserwacja, badanie mowy, badanie uzupełniające. Logopeda stosuje szereg narzędzi diagnostycznych i pomocy, dzięki którym zbierze potrzebne informacje o pacjencie. Zastosowanie mają nie tylko narzędzia diagnostyczne, ale przede wszystkim rozmowa, w przypadku dziecka często wsparta działaniem z użyciem interesujących przedmiotów (zabawki, obrazki, klocki, gry) oraz interesujący materiał dostosowany do wieku pacjenta.
Zapraszam dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W terapii prowadzone są ćwiczenia podnoszące sprawność językową, usuwanie wad wymowy, przywracanie mowy w przypadku jej utraty (afazji), stymulowanie rozwoju mowy oraz ograniczeń tego rozwoju. Dla każdej osoby dobierane są indywidualnie diagnoza, plan oraz program postępowania terapeutycznego.
Terapia Logopedyczna

Wszelkie zapytania proszę kierować pod numer
telefonu +48 533 621 443 albo wypełnić
poniższy formularz
KONTAKT
Kontakt
Zapytania
Gabinet Logopedyczny TE@CH
Sylwia Wieleba
ul. Bohaterów II Armii Wojska
Polskiego 12/12
59-900 Zgorzelec
Email: teach.gabinet@op.pl
Tel: +48 533 621 443

O GABINECIE
Gabinet Logopedyczny TE@CH powstał w wyniku wykształcenia i pasji. Pasją jest możliwość pomagania dzieciom, młodzieży i dorosłym z problemami mowy i poprawnego komunikowania się. Jestem terapeutą logopedii, terapeutą pedagogiki, oligofrenopedagogiem - pedagogiem specjalnym, socjoterapeutą.
Oferta Gabinetu:
Diagnoza i terapia:
- Logopedyczna
- Pedagogiczna
Formy terapii:
- Terapia logopedyczna z elementami terapii pedagogicznej
- Diagnoza i terapia: osób z afazją, wadami wymowy, mową bezdźwięczną, seplenieniem, opóźnionym rozwojem mowy
- Terapia osób z zespołami wad wrodzonych
- Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dla dzieci z ryzykiem dyslektycznym, stwierdzoną dysleksją lub współwystępowaniem ADHD
- Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
- Terapia pedagogiczna
- Socjoterapia - zajęcia dla grup
- Poradnictwo wychowawcze
- Trening twórczości - arteterapia
Wykorzystywane elementy metod i metody:
- Metody symulacyjne oparte na zabawie
- Ćwiczenia kształtujące słuch fonematyczny oraz prawidłową analizę i syntezę słuchową i wzrokową
- Ćwiczenia usprawniające funkcje aparatu oddechowego i artykulacyjnego
- Ćwiczenie usprawniające prawidłową wymowę głosek
- Metody prowadzenia terapii zaburzeń artykulacji
- Metoda manualna - nauka prostych gestów
- Elementy terapii Metody Krakowskiej
- Elementy terapii SI
- Muzykoterapia
Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności - terapia logopedyczna i pedagogiczna - gratis, po wcześniejszej konsultacji z nami.
O MNIE
Nazywam się Sylwia Wieleba. Jestem terapeutą logopedii, terapeutą pedagogiki, oligofrenopedagogiem - pedagogiem specjalnym, socjoterapeutą. Ukończyłam Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze (licencjat Pedagogika w zakresie pedagogiki opiekuńczej i pracy socjalnej) oraz Dolnośląską Szkołę Wyższą we Wrocławiu (magister Terapii Pedagogicznej).
Byłam założycielką i dyrektorem Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zgorzelcu. Wcześniejsze doświadczenie zdobywałam pracując w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgorzelcu jako wychowawca w świetlicy szkolnej oraz w Zespole Szkół Zawodowych w Zgorzelcu jako pedagog szkolny. W szkołach prowadziłam zajęcia socjoterapeutyczne.
Ofertę gabinetu kieruje do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi (praktyka pedagogiczna w przedszkolu, szkole podstawowej), młodzieżą (praca w szkołach ponadgimnazjalnych, praktyka pedagogiczna w ośrodku socjoterapii) oraz dorosłymi (praktyka w domu pomocy społecznej). Pracując w szkołach ponadgimnazjalnych byłam współorganizatorką koncertów charytatywnych i zbiórek pieniędzy dla uczniów z niepełnosprawnością. Zdobyte doświadczenie pozwala mi zaproponować Państwu kompleksową pomoc logopedyczną i pedagogiczną oraz gwarancję zindywidualizowanego podejścia do diagnozy i terapii każdej osoby.
Wykształcenie
- Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze - Pedagogika w zakresie pedagogiki opiekuńczej i pracy socjalnej (2003-2006 - licencjat)
- Dolnośląska Szkoła Wyższa - Pedagogika w zakresie Terapii pedagogicznej (2006-2008 - magister)
- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Szczecinie - Resocjalizacja i socjoterapia (2012-2013 - podyplomowo)
- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Szczecinie - Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) (2013-2014 - podyplomowo)
- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Szczecinie - Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (2014-2015 - podyplomowo)
- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Szczecinie - Logopedia szkolna - terapia dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (2014-2015- podyplomowo)
- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Szczecinie - Podyplomowe uzupełniające studia terapii logopedycznej (2015-2016)